Szklane ściany Wrocław

Nowoczesne technologie, nowe możliwości!

O szklanych domach wspominał już Stefan Żeromski. Niestety kiedyś taka konstrukcja pozostawała w sferze marzeń. Dziś dzięki rozwojowi technologii jesteśmy w stanie zaoferować Państwu szklane ściany we własnej przestrzeni, które idealnie wpasowują się w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Szklana ściana sprawi, że nawet bardzo małe mieszkanie czy biuro stanie się większe i przestronniejsze. Szklane ściany przepuszczają mnóstwo światła a za razem wygłuszają pomieszczenie oraz oddzielają poszczególne strefy od siebie. Dziś możemy oddzielić kuchnię od salonu czy otwartą antresolę.

Parę lat temu szklane ściany kojarzyły się z luksferami czyli małymi bloczkami, które dawały bardzo ograniczone możliwości. Dziś szklane ściany nadają wnętrzu elegancji oraz stylu. Bezpieczeństwo ludzi jest dla nas najważniejsze, dlatego chcielibyśmy zaoferować Państwu najwyżej jakości szkło hartowane, które jest bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania oraz nie ma obawy, że powstaną jakieś pęknięcia.

Ściany na wymiar – warto pamiętać

W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje szkła: bezbarwne, matowe oraz grafitowe. Zastosowanie matowych czy grafitowych daje więcej prywatności a to co znajduje się wewnątrz pomieszczenia nie będzie widoczne na zewnątrz. Pomagamy w doborze materiałów aby stworzyć wymarzone wnętrza. Szklane ściany zapewniają izolację akustyczną co będzie atutem w małych biurach czy np. mieszkaniach z otwartą antresolą. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie uzyskać każdy wymagany kształt. W przypadku wyboru szklanej ściany ze szklanymi drzwiami oferujemy różnego rodzaju zamknięcia np. tradycyjne drzwi szklane z klamką lub nowoczesne z samozamykaczem. Nasze ściany możemy zamontować w systemie mocowań punkowych lub na aluminiowych profilach zamontowanych na podłodze czy suficie. Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły, poddamy się wykonaniu nawet najtrudniejszych, awangardowych projektów.

Galeria naszych realizacji szklanych ścian

Czy szklane ściany są bezpieczne?

Jak najbardziej natomiast warunkiem uzyskania bezpieczeństwa jest wybór odpowiedniego szkła. Do wykonania ścian najbardziej nadają się szkła klejone lub laminowane. Taki materiał jest trwały i bardzo trudno go uszkodzić nawet podczas uderzenia z dużą siłą. Gdyby jednak udało się uszkodzić, to szkło nie rozpadnie się na drobne kawałki i nie zrani.

Po pierwsze ściany ze szkła zawsze przygotowujemy na wymiar, dlatego zawsze warto sprawdzić wszystkie parametry dwa razy. Nie da się przyciąć takiej tafli zwykłymi narzędziami. Po drugie w trakcie montażu szkło może się porysować lub pęknąć. Dlatego powinniśmy montować szklane ściany na ostatnim etapie prac wykończeniowych.

Zapraszamy do kontaktu
Zapraszamy do kontaktu